top of page

Maine, 15.08.2023, lansam Proiectul W-F600!

Actualizată în: 11 sept. 2023W4Energy, producator de energie electrica din surse regenerabile si companie dedicata asigurarii unui viitor sustenabil si curat prin gasirea de solutii avangardiste, este incantata sa anunte lansarea unui proiect fotovoltaic inovator ce aduce beneficii semnificative comunitatii noastre si mediului inconjurator.

Proiectul W-F600 consta in vanzarea si constructia unui parc fotovoltaic cu o capacitate impresionanta de 1MW, avand puterea de a alimenta anual, peste 600 de gospodarii, cu energie electrica curata si sustenabila. Parcul W-F600 este amplasat strategic in Sudul tarii, in jud. Ilfov, care este una din zonele cu cea mai mare eficienta de captare a energiei solare si de producere a energiei electrice si se intinde pe o generoasa suprafata de +/- 13.000mp. Acesta va gazdui +/- 1850 panouri fotovoltaice de inalta performanta si cu cea mai mare eficienta energetica, ce sunt produse de LONGi Solar, unul dintre cei mai mari producatori de module fotovoltaice la nivel mondial. Fiecare panou are o capacitate de productie de ±550w. Panourile sunt amplasate in randuri egale, pe structuri metalice din otel zincat, ce sunt montate in beton, pentru a oferi protectie impotriva vantului si intemperiilor.

Capacitatea instalata a Parcului W-F600 este de 1MW, cu o productie estimata de 150.000 kW/luna si de 1.825.000 kW/an.

Suntem deschisi sa colaboram cu investitori interesati in dezvoltarea proiectului nostru fotovoltaic. Aceasta initiativa nu numai ca aduce beneficii ecologice si sociale semnificative, dar ofera si oportunitati atractive de investitii intr-un sector aflat in plina expansiune.

Vanzarea Parcului W-F600 se va desfasura in 3 etape, astfel ca preturile pachetelor de investitie vor varia in functie de perioada de desfasurare a fiecarei etape, dupa cum urmeaza:

Etapa 1: 15.08.2023 – 15.09.2023: PRESALE

Etapa 2: 15.09.2023 – 30.10.2023: SALE 1

Etapa 3: 01.11.2023 – 31.12.2023: SALE 2

Daca esti pregatit sa te alaturi producatorilor de energie electrica din surse regenerabile din Romania si sa investesti in energia solara, nu ezita sa ne contactezi la adresa de e-mail sale@w4energy.com. Consultantii nostri iti vor sta la dispozitie, oferindu-ti toate informatiile de care ai nevoie, astfel incat investitia sa fie una sigura si profitabila pentru o perioada de cel putin 20 de ani.

Prin Proiectul W-F600, ne propunem sa contribuim activ la accelerarea tranzitiei catre o economie cu emisii scazute de carbon si sa demonstram angajamentul nostru fata de sustenabilitatea si bunstarea comunitatii noastre. Suntem incantati sa impartasim aceasta viziune cu investitorii interesati sa ni se alature pentru a face aceasta initiativa o realitate concreta.


16 afișări0 comentarii

תגובות


bottom of page